تحلیل تکنیکال شرکت صنعتی بهشهر (غبشهر)

ساخت وبلاگ
چکیده : تحلیلگر: عطاءاله افتخاریتحلیل تکنیکال غبشهرنمودار روزانه نماد «غبشهر» را ملاحظه می‌کنید. آخرین موج ص... با عنوان : تحلیل تکنیکال شرکت صنعتی بهشهر (غبشهر) بخوانید :
تحلیلگر: عطاءاله افتخاری


تحلیل تکنیکال غبشهر

نمودار روزانه نماد «غبشهر» را ملاحظه می‌کنید. آخرین موج صعودی این نماد از نقطه A آغاز و تا نقطه B ادامه داشته است. بعد از این صعود، سهم وارد فاز استراحت شده است. این فاز استراحت که تا سطح 38.2 درصد موج صعودی قبلی اصلاح داشته است، بصورت الگوی کنج پایین‌رونده (Falling Wedge) از نقطه B تا C خود را نشان داده است. همانطور که می‌دانیم، الگوی کنج همواره در خلاف جهت خود کنج شکسته می‌شود. ملاحظه می‌شود که این کنج 7 روز پیش رو به بالا شکسته شده است. اندیکاتور RSI نیز این شکست را به خوبی با شکست خط روند نزولی قرمز رنگ تایید می‌کند. خط افقی سبزرنگ در RSI نیز در حال شکسته شدن است.

پس از شکسته شدن کنج در نمودار قیمتی، پولبک نیز به وضوح اتفاق افتاده است. برای تایید پولبک کافیست به اندیکاتور OBV دقت کنیم که به هنگام شکست حجم بالای معاملات اتفاق افتاده است و به هنگام پولبک حجم معاملات کم شده است (به خط‌چین‌های زردرنگ دقت شود). با توجه به تایید ادامه روند صعودی پس از شکست کنج، هدف قیمتی روند صعودی با استفاده از قانون measured move که با عنوان AB=CD نیز شناخته می‌شود، 6600 تومان محسوب می‌شود. این هدف در میان برای سهم قابل دستیابی خواهد بود. مقاومت اصلی سهم برای رسیدن به این هدف 4700 تومان محسوب می‌شود. در صورت ورود به سهم، حد ضرر نفوذ قیمت به خط کنج در نظر گرفته شود.
 
...
نویسنده : بورس تهران بازدید : 49 تاريخ : جمعه 29 شهريور 1392 ساعت: 22:37