تحلیل تکنیکال شرکت ذوب آهن اصفهان (ذوب) | بلاگ

تحلیل تکنیکال شرکت ذوب آهن اصفهان (ذوب)

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب

تحلیلگر: سانسور

 

تحلیل تکنیکال نمودار روزانه ی ذوب 20 فروردین 1392

(با نگاهی ساده میتوان متوجه صعود سریع و نزول کند در سهم بود... که خود نشانه خوبی برای رشد کوتاه مدت سهم است)

با توجه به شکل گیری الگوی ستاره  صبح گاهی در هنگام برخورد نمودار به خط حمایتی که قیمت 3بار در برخورد با این خط تغییر روند داده، ما انتطار بازگشت نمودار را داریم.

ستاره صبج گاهی شکل گرفته با یک شکاف در بین کندل اول و دوم و نفوذ شمع سوم تا 50 درصد شمع اول، به خوبی اهمیت خود را نشان داده است.

محدوده ی قیمتی 340-345 مهمترین مقاومت در سر راه روند نزولی میباشد.و رشد کوتاه مدت نزدیک محدوده ی 370 میباشد.

حد ضرر خریدهای اخیر تثبیت 2 روزه قیمت زیر خط روند صعودی  برای کوتاه مدت میباشد.

حد ضرر خریدهای میان مدت قیمت 300میباشد.

همینطور که در تحلیل قبلی این سهم گفته شد با وجود طی 3موج صعودی بزرگ از قیمت 125 تا 360 این سهم نیازمند یک دوره استراحت میباشد که در صورت شکسته شدن قیمت 370 و تثبیت بالای آن میتوان شروع روند جدید را نوید داد و هدفهای جدید در میان مدت ترسیم کرد.

نمودار در حال برخورد به   خط پایینی اندیکاتور باندهای بولینگر 20 روزه میباشد که با توجه به این برخورد و جمع شدن خطوط، میتوان اخطار اتمام کاهش رو دریافت کرد.

اندیکاتور باند بولینگر 14 روزه نیز وضع مشابهی دارد.

در استوکاستیک رسم شده نمودار در پایین خط 20 درمنطقه فروش هیجانی  میباشد و با قطع کردن رو به بالای خط آهسته تر توسط خط سریع  در این منطقه، نشان از اتمام روند صعودی میدهند. این اندیکاتور در اصلاحی های صورت گرفته در روند صعودی بزرگ اخیر، به خوبی اخطار بازگشت به حالت قبل را صادر کرده است.

اندیکاتور آر اس ای در محدوده40-60 د رحال نوسان است که اکنون چرخش کوچکی رو به بالا داشته و هنوز اخطار قطعی صادر نکرده است.شکسته شدن رو به بالای خط روند رسم شده در اندیکاتور، بسیار با اهمیت میباشد.

فیبوناچی رسم شده مهمترین خطوط، میتوانند خط 61.8 قیمت 310  و خط23.6 قیمت 340 تومن باشد.هم اکنون در برخورد قیمت به خط 61.8  کندل آن روز به سمت باالا برگشته و در نزدیکی خط حمایت بسه شده است.

در فیبو اکسپنشن، خط 61.8 قیمت 340و خط 100 درصد قیمت 370 را نشان میدهد. که یک بار قیمت در برخورد با خط 100درصد فیبو اکسپنشن وارد روند نزولی شده و از این خط نتوانسته عبور کند.

 

 با توجه به حساسیت بازار برای عرضه وفارس امکان فروش هیجانی سهامداران در روزهای قبل عرضه میرود. اما در کوتاه مدت میتوان هدف بالای 370 را در دسترس دید. و در مورد صعود یا نزول میان مدت یا بلند مدت باید منتظر نشانه های بعدی بود.

تمام تحلیلهای فوق بدون در نظر گرفتن شرایط بنیادی سهم میباشد.

 

...
نویسنده : بورس تهران بازدید : 22 تاريخ : سه شنبه 20 فروردين 1392 ساعت: 15:27