تحلیل تکنیکال حمل‌ونقل‌توكا (حتوكا) | بلاگ

تحلیل تکنیکال حمل‌ونقل‌توكا (حتوكا)

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب

تحلیلگر: سانسور

تحلیل نمودار روزانه حتوکا بیست و چهارم اسفند 1391

در پایین روند نزولی ما میتوانیم شاهد یه چکش که به خاط بدنه بسیار کوچک و سایه بلند میتوان آن را دوجی نامید، باشیم، با توجه به تشیل بسیار زیاد دوجی در نمودار روزانه و عم توجه بازار به آن ما نیز به آن توجهی نمیکنیم.

در تصویر زیر خط روند نزولی رسم شده اهمیت بالایی دارد با وجود چند نوسان رو به بالای ناموفق به خوبی توانسته اهمیت خود را به اثبات برساند. و قیمت چهاربار آن را لمس کرده است.

در نمودار ما شاهد عکس العمل قیمت به خط 38.2 و 50 درصد میباشیم.  در هردو مورد نمودار روند صعودی به خود گرفته و در نزدیکی خط 23.6  عکس العمل نشان داده اند و به روند نزولی بازگشته است.

باتوجه به اندیکاتور MACD(9*14*26)  به خوبی در هنگام شروع روند نزولی شیب کاهشی پیدا کرده است. و هیج گونه  نشانه ای از برگشت روند دیده نمیشود.

در اندیکاتور قدرت بازگشتی ما شاهد چندین برخورد در کف قیمتی به خط 30 هستیم، همگی این برخوردها نشان از وقوع کف قیمتی میباشد. اکنون نشانه ای از بازگشت روند در اسیلاتور دیده نمیشود.

میانگین متحرک رسم شده به خوبی روند نزولی کوتاه مدت را نشان میدهد  در حال حاضر نشانه ای برای برگشت در اندیکاتور وجود ندارد.

در نمودار هفتگی با توجه به شکست خط روند صعودی  و قرار گرفته قیمت در زیر آن در سه هفته ی گذشته، ما انتظار برخورد قیمت در هفته آتی به خط 385 را به عنوان مقاومت مهم داریم. بسته شدن قیمت زیر 385 نشانه ای از ادامه دار بودن  روند نزولی  میباشد.

در نمودار روزانه انتظار ما، عکس العمل قیمت به سطح 390 و بازگشت  از سطح 100 درصدی فیبوناچی میباشد. در صورت بازگشت روند تا شکسته نشدن خط روند نزولی نباید اقدامی جهت سفارش خرید انجام داد.

قانونی برای اعداد خاص وجود ندارد ولی همیشه قیمتها نسبت به اعداد رند پیش رو عکس العمل روانی نشان میدهند و در این مورد شاید بهتر باشد خط مقاومت را در قیمت 400 رسم کنیم که مقاومت در 390-385  میباشد.  شاید روند به این قیمت واکنش نشان داد و حالت روند تغییر کرد.

در هنگام برخورد قیمت به این سطح باید منتظر علایم و نشانه ها در مورد صعودی یا نزولی بودن روند بود.

تمامی تحلیل های فوق بدون در نظر گرفتن شرایط بنیادی سهم میباشد. از درج اندیکاتورهایی که نشانه های مشابه نسبت به دیگری دارند، خودداری شده است تا در حوصله خوانندگان عزیر باشد.

با تشکر

...
نویسنده : بورس تهران بازدید : 31 تاريخ : جمعه 25 اسفند 1391 ساعت: 15:49