تحلیل تکنیکال شرکت نفت بهران (شبهرن)

ساخت وبلاگ

آخرین مطالب

امکانات وب

تحلیلگر: میلاد شریعتی

تاریخ : 23/12/1391

نمودار شمعی

همانگونه که در نمودار مشاهده می فرمایید الگوی افزایشی بسیار قوی و خوبی را در سه روز آخر معاملاتی این سهم به نمایش گذاشته است.

 

خط روند

با توجه به خط روند رسم شده برای این سهم روند صعودی سهم قابل مشاهده می باشد. و می توان خطوط حمایت و مقاوت آن را در حال حاضر به ترتیب 1305 و 1930 معرفی کرد. شایان ذکر است که این خطوط حمایتی و مقاومتی برای کوتاه مدت گفته شد و با توجه به روند صعودی سهم تغییراتی در آن در میان مدت ظاهر می شود.

  

نمودار میانگین متحرک (Moving Average)

در نمودار 10 روزه میانگین متحرک مشاهده می کنید که قیمت ها به سمت این میانگین منحرف شده و مسلما باید قطع خط میانگین را توسط خط قیمت طی روزهای آینده شاهد باشیم. که به عنوان یک سیگنال مثبت تلقی می شود.

 

نمودار بولینگر باند (Bollinger Bands)

در این نمودار شاهد آن هستیم نمودار در حال جمع شدن است که پس از آن می توانیم شاهد جهش قیمت باشیم

  

نمودار DPO

همانطور که دیده می شود این نمودار عدد -308.7 را نمایش می دهد و نمودار به سمت بالا گرایش دارد که می توان به عنوان یک سیگنال خرید در نظر گرفت.

  

نمودار ROC

این نمودار عدد -14.56 را به نمایش گذاشته و همانطور که ملاحظه می فرمایید یک روند برگشتی را در روزهای اخیر به نمایش گذاشته که می توان آن را به عنوان یک سیگنال خرید قوی در نظر گرفت.

 

نمودار RSI

همانطور که مشخص است RSI عدد 46.86 است و به سمت بالا تغییر جهت داده و همانگونه که مشخص است یک سیگنال مثبت را برای خرید ایجاد کرده.

  

نمودار CCI

این نمودار عدد -106.14 را نشان می دهد و به سمت بالا گرایش پیدا کرده که به عنوان یک سیگنال قوی خرید می توان آن را در نظر داشت.

  

نمودار William’s Percent Oscillator

در این نمودار شاهد عدد -81.20 و همچنین رو به بالا هستیم که نشان دهنده ی محدوده ی خریدهای افراطی است.

  

نمودار Stochastic

و اما در آخر به نمودار محبوب Stochastic می رسیم که این نمودار نیز مانند دیگر نمودارها با عددهای 19.5 و 8.7 یک سیگنال قوی را برای خرید ایجاد کرده است.

  

نتیجه گیری

با توجه به تمامی الگوهای گفته شده در بالا از دیدگاه من این سهم را می توان به عنوان یک سهم با پتانسیل فوق العاده بالا برای کوتاه مدت دانست.

میلاد شریعتی             milad_shariati@yahoo.com

...
نویسنده : بورس تهران بازدید : 53 تاريخ : پنجشنبه 24 اسفند 1391 ساعت: 9:45