تحلیل تکنیکال سرمايه‌گذاري‌صندوق‌بازنشستگي‌ (وصندوق)

ساخت وبلاگ
چکیده : تحلیلگر: سانسورتحلیل نمودار روزانه ی وصندوق بیست و دوم اسفند 1391در نمودار زیر ما روند صعودی پر قدرت... با عنوان : تحلیل تکنیکال سرمايه‌گذاري‌صندوق‌بازنشستگي‌ (وصندوق) بخوانید :
تحلیلگر: سانسور

تحلیل نمودار روزانه ی وصندوق بیست و دوم اسفند 1391

در نمودار زیر ما روند صعودی پر قدرتی را مشاهده میکنیم که با یک الگوی پوشای سقف(کاهشی) و یک الگوی هارامی به پایان رسیده است. روند نزولی جزئی از روند صعودی پیش رو میباشد.

در انتهای این روند نزولی ما شاهد شکل گیری دو چکش وارونه و یک چکش میباشیم که هر سه نشان از پایان روند نزولی میدهند ولی هنوز نشانه ای از شروع روند صعودی در سهم دیده نمیشود و تا به اینجای کار فقط در مورد به انتها رسیدن روند نزولی  تا حدی اطمینان داریم.از این پس یا روند وارد فاز خنثی میشود یا  حالت صعودی به خود میگیرد.

در  شکل زیر ما شاهد گذشتن قیمت از سطح 23.6 میباشیم که در حوالی خط 38.2 و مقاومت قبلی(اکنون به عنوان حمایت عمل میکند) در محدوده ی305 انتظار بازگشت روند را داریم. در صورت عدم بازگشت، خط 38.2 روی محدوده ی 300قرار دارد که به عنوان مقاومت روند مورد نظر میباشد و اهمیت حمایت روانی نیز دارد.

در صورتی که روند رو به بالای سهم  شروع شود و با گذشت از محدوده ی مهم مقاومت 365 ما انتظار رشد قیمت تا 450 را داریم.

با شروع روند نزولی اندیکاتور آر اس آی 14 روزه، با عبور از محدوده ی 70 اخطار روند نزولی را صادر کرده است و اکنون در محدوده ی 40 در چند روز گذشته و با وقوع  نشانه های شمع ژاپنی بازگشتی، بدون تحرک خاصی دیده میشود باید منتظر چرخش اندیکاتور بود تا بتوان نشانه های صعودی و نزولی را دید.

اسیلاتور میانگین متحرک چرخش خوبی را در هنگام شکل گیری  اولین چکش وارونه از خود نشان داده است که این اخطار باید با گذشتن از محدوده  منفی خود را به یک نشانه حتمی صعودی تبدبل کند.

در نمودار هفتگی  ما شاهد خط مقاومت 315 میباشیم که روند  در برخورد با آن احتمال بازگشت دارد.

اندیکاتور میانگین متحرک در نمودار ماهانه هنوز در زیر نمودار میباشد و هنوز روند نمودار را صعودی میداند.

در آخرین شمع تشکیل شده از روند هفتگی ما شاهد شکل گیری یک ستاره  که  سایه پایینی خط23.6 فیبو را لمس کرده میباشیم.

ستاره با شکاف از شمع قبلی سیاه رنگ تشکل شده و در هفته آتی اگر شمع سوم بتواند با شکاف رو به بالا  باز شود میتوان گفت که در حال شکل گیری الگوی بازگشتی ستاره صبحگاهی هستیم.  که نشانه بسیار خوبی برای اتمام روند نزولی میباشد.

در هر صورت در نمودار هفتگی باید منتظر تشکیل الگوی هفته آینده شد تا اخطار های خرید و فروش خطا حذف شوند.

 

تمامی تحلیل های فوق بدون در نظر گرفتن وضعیت بنیادی سهم میباشد.

...
نویسنده : بورس تهران بازدید : 21 تاريخ : سه شنبه 22 اسفند 1391 ساعت: 23:33